Říjen 2009

Sunderland - Liverpool 1:0

19. října 2009 v 16:19
V devátém kole narazili Reds na poměrně snadného protihráče, Sunderland. Teda alespoň tohle si každý myslel, avšak opak byl pravdou. Liverpool nastoupil do základu bez Gerrarda a Torrese. Ti nebyli ani na lavičce náhradníků z důvodu reprezentačního. Hned v 5. minutě dostal Liverpool gól, ten ale neměl platit. Na hřiště, před Reinovu bránu, se dostal nafukovací míč. Když Bent střílel na bránu, míč zasáhl ten nafukovací a úplně změnil směr. Brankář Reina nemohl nic dělat. Rozhodčí ale gól uznal. Tohle bylo osudové. LIverpool se snažil vyrovnat, ale vepředu jim chyběl hrotový útočník typu Torrese. A tak se zbývajících 85 jen trápili. Skóre se nezměnilo ani po nastavených sedmi minutách. reds tak prohráli už čtvrtý zápas v tomto ročníku.

Chelsea Liverpool 2:0

19. října 2009 v 16:14
V osmém kole Premiere League se utkali dva hráči z "velké čtyřky". Chelsea nastoupila do zápasu bez Petra Čecha, který nemohl nastoupit, protože minulé kolo obdržel červenou kartu. Hned v 7. minutě Reds otestovali Hileria, ten ale s přehledem chytá. Zápas začal velmi vyrovnaně. Větší šance přišla v 25. minutě, kdy Drogba hlavičkoval, Reina ale vytáhl geniální zákrok a chytil míč do svých rukou. Další šance Chelsea přišla o 3 minuty později, kdy hlavičkoval Anelka. Reina opět chytá. První poločas byl vyrovnaný a tak se šlo do šatny za stavu 0:0. Ve druhém poločase přišel ale první gól. V 60. minutě po parádní přihrávce Drogby střelil gól Anelka. Reds se snažili skóre vyrovnat, ale bohužel marně. V 91. minutě výhru Chelsea potvrdil gólem Malouda a tak Reds prohráli 2:0.

West Han - Liverpool 2:3

19. října 2009 v 16:09
V šestém kole narazil Liverpool na West Ham. Reds byli od začátku útočnější. Gól však přišel "až" ve 20. minutě. Dal ho Torres. Ve 29. minutě srazil Carragher v šestnáctce Hinea, dostal žlutou kartu a byla odpískána penalta, kterou Diamanti proměnil. Ve 41. minutě po rohu Benayouna hlavičkoval Gerrard, Kuyt střelu ještě tečnul. 2:1 pro Reds. Ve 44. minutě dostal Škrtěl žlutou kartu. Ve 45. minutě hlavičkoval Carlton Cole. Do šatny se tak šlo za stavu 2:2.
Do druhého poločasu vstoupil Liverpool útočněji. V 75. minutě po nákopu Babela hlavičkoval Torres. Reds se dostali opět do vedení. Od této minuty začal West Ham více útočit, ale skóre se jim již nepodařilo zvrátit. Reds tak získali 3 body.