3. Kolo Liverpool - Aston Villa 1:3

25. srpna 2009 v 11:42
Ve třetím kole, po výhře 4:0 na Stokem, nastoupili doma Reds prosti Aston Ville. Hned v první minutě si vytvořil šanci Benayoun, ale hlavičkoval mimo. V 9. minutě byli hned tři hráči Reds před bránou Villens, ale ani jeden z nich nedokázal dopravit míč do sítě. Ve 34. minutě po standartce Younga se nešťastně trefil do vlastní brány Lucas. Liverpool tak prohrával 1:0. V nastevené minutě prvního poločasu Reina nesportovně zakopává míč, dostává za to žutou kartu a Villens mají roh. Ten odhlavičkoval do brány Davies a Reds tak šli do šatny s dvoubrankovým mankem. Druhý poločas Reds talčili, byli lepší, útočnější. V 72. minutě se trefil Torres a snížil tak na 1:2. O dvě minuty později však Gerrard zbytečně fauloval v šestnáctce Reo-Cokera, rozhodčí odpískla penaltu, ketrou Aston Villa bez problémů proměnila. Reds se snažili alespoň vyrovnat, ale marně. Doma tak prohráli po 31 zápasech, Aston Villa vyhrála na Anfield Road po 8 letech.