1. Kolo Tottenham - Liverpool 2:1

25. srpna 2009 v 11:26
V prvním kole anglické Premiere League se Liverpool rval o body na půdě Tottenhamu. V minulém ročníku zde Reds prohráli a tak si chtěli vylepšit bilanci. Jako Kapitán Tottenhamu nastoupil bývalý útočník Reds Keane. V prvních 15 minutách se nic moc nedělo. Ale v 15. minutě se srazil Škrtěl s Carragherem a oba museli ze hriště, aby je mohli ošetřit. Carragherovi ovázali hlavu, protože si při srážce se Škrtělem rozrazil hlavu. Škrtěl dostal ránu do horní pravé čelisti. Celý zápas ho to bolelo, ale dohrál ho téměř celý. Naštěstí to nebylo moc vážné. Ve 29. minutě poslal střelu z hranice šestnáctky Gerrard, ale bránu minul asi o 30 cm. Ve 30. minutě Keane po centru hlavičkoval, ale Reina výborně vyráží. Ve 34. minutě Keane opět ve slibné pozici, ale Reina vytáhl další ze svých famózních zásahů. Ve 44. minutě srazil odražený míč do Liverpoolské brány Assou-Ekotto. Po prvním poločase prohrávali Reds 1:0. Ve 49. minutě vyslal střelu Gerrad, ale míč se jen těsně mihnul kolem brankové konstrukce. V 53. minutě měl možnost zvýšit skóre Tottenham, ale Reina opět dokonale vyráží. V 55. minutě šel Glen Johnson sám na bránu, Tottenhamský brankář se mu musel vrhnout pod nohy a byla z toho penalta, kterou Gerrard bezproblémů proměnil, 1:1. V 58. minutě dostal Carragher žlutou kartu za faul, kopala se standartka, hlavičkoval Bassong a míč byl v Liverpoolské svatyni podruhé. Liverpool se snažil do poslední minuty, vytvářel si šance, ale bohužel se mu nepodařilo loptčku dopravit do brány. Reds tak ptohráli v prvním kole 2:1.