Srpen 2009

3. Kolo Liverpool - Aston Villa 1:3

25. srpna 2009 v 11:42
Ve třetím kole, po výhře 4:0 na Stokem, nastoupili doma Reds prosti Aston Ville. Hned v první minutě si vytvořil šanci Benayoun, ale hlavičkoval mimo. V 9. minutě byli hned tři hráči Reds před bránou Villens, ale ani jeden z nich nedokázal dopravit míč do sítě. Ve 34. minutě po standartce Younga se nešťastně trefil do vlastní brány Lucas. Liverpool tak prohrával 1:0. V nastevené minutě prvního poločasu Reina nesportovně zakopává míč, dostává za to žutou kartu a Villens mají roh. Ten odhlavičkoval do brány Davies a Reds tak šli do šatny s dvoubrankovým mankem. Druhý poločas Reds talčili, byli lepší, útočnější. V 72. minutě se trefil Torres a snížil tak na 1:2. O dvě minuty později však Gerrard zbytečně fauloval v šestnáctce Reo-Cokera, rozhodčí odpískla penaltu, ketrou Aston Villa bez problémů proměnila. Reds se snažili alespoň vyrovnat, ale marně. Doma tak prohráli po 31 zápasech, Aston Villa vyhrála na Anfield Road po 8 letech.

1. Kolo Tottenham - Liverpool 2:1

25. srpna 2009 v 11:26
V prvním kole anglické Premiere League se Liverpool rval o body na půdě Tottenhamu. V minulém ročníku zde Reds prohráli a tak si chtěli vylepšit bilanci. Jako Kapitán Tottenhamu nastoupil bývalý útočník Reds Keane. V prvních 15 minutách se nic moc nedělo. Ale v 15. minutě se srazil Škrtěl s Carragherem a oba museli ze hriště, aby je mohli ošetřit. Carragherovi ovázali hlavu, protože si při srážce se Škrtělem rozrazil hlavu. Škrtěl dostal ránu do horní pravé čelisti. Celý zápas ho to bolelo, ale dohrál ho téměř celý. Naštěstí to nebylo moc vážné. Ve 29. minutě poslal střelu z hranice šestnáctky Gerrard, ale bránu minul asi o 30 cm. Ve 30. minutě Keane po centru hlavičkoval, ale Reina výborně vyráží. Ve 34. minutě Keane opět ve slibné pozici, ale Reina vytáhl další ze svých famózních zásahů. Ve 44. minutě srazil odražený míč do Liverpoolské brány Assou-Ekotto. Po prvním poločase prohrávali Reds 1:0. Ve 49. minutě vyslal střelu Gerrad, ale míč se jen těsně mihnul kolem brankové konstrukce. V 53. minutě měl možnost zvýšit skóre Tottenham, ale Reina opět dokonale vyráží. V 55. minutě šel Glen Johnson sám na bránu, Tottenhamský brankář se mu musel vrhnout pod nohy a byla z toho penalta, kterou Gerrard bezproblémů proměnil, 1:1. V 58. minutě dostal Carragher žlutou kartu za faul, kopala se standartka, hlavičkoval Bassong a míč byl v Liverpoolské svatyni podruhé. Liverpool se snažil do poslední minuty, vytvářel si šance, ale bohužel se mu nepodařilo loptčku dopravit do brány. Reds tak ptohráli v prvním kole 2:1.