Liverpool prohrál s Chelsea 1:3

9. dubna 2009 v 8:28
Ve středu, 8.4. 2009, se odehrálo první čtvrtfinálové ukání Ligy mistrů, kde se střetly dva anglické kluby, Liverpool a Chelsea. První minuty byly pro fanouška Reds velmi příjemné. Liverpool dotíral. V 6. minutě střelil parádní gól Fernando Torres.
Jenže to Chelsea vyburcovala a ta se začla skvěle bránit tím, že začala nepřetržitě útočit. Hned minutu po Torresově gólu měl brovskou šanci Didier Drogba, ale Reina ukázal chladnou hlavu a vyrazil drogbovu střelu. Tlak Chelsea se stupňoval. Ve 39. minutě po rohu dal Ivanovič gól. První poločas končil 1:1.
Druhý poločas nebyla situace jiná. Chelsea tlačila dál. Liverpool už jen bránil. V 60. minutě naletěl Terry do Reiny. Za to dostal žlutou kartu a tak nebude moct další zápas hrát. Ale ani tohle nenarušilo tlak Chelsea. V 62. minutě po dalším rohu opět hlavičkoval Ivanovič a trefil se již tak po druhé. V 67. minutě vše dovršil gólem Didier Drogba.
Liverpool začal opět útočit, ale marně. V očích hráčů Reds šla vidět naprostá beznaděj. Liverpoolu se tak pomalu rozplývá sen o semifinále. Zápas tak skončil 1:3 pro Chelsea, která bude mít v odvetě výhodu domácího prostředí.