Ani 4 góly v síti Chelsea Reds nezachránily

15. dubna 2009 v 12:34
14.4. se odehrála odveta čtvrtfinále ligy mistrů, kde proti sobě nastoupili Chelsea, na domácí půdě, a Liverpool. Při vyběhnutí na trávník měli Liverpoolští hráči těžkou úlohu. Museli dohnat manko z prvního utkání (1:3). Ale Reds si věřili. Liverpool ale nastoupil do utkání bez zraněného Stevena Gerrarda a Chelsea taktéž postrádala kapitána Johna Terryho, který nemohl hrát kvůli kartovým trestům.
Reds útočili od první minuty. Ve 13. minutě se dostal Torres do šance, ale bohužel přestřelil Čechovu branku. V 19. minutě se kopala standardka, kterou kopal Aurelio. Jeho míč se neskutečně stočil a vpadl do Čechovy sítě. Ve 28. minutě byla odpískaná penalta za faul na Alonso od Ivanoviče. Kdo jiný by se měl postavit k míči, když nehrál Gerrard, než Alonso. Ten kapitána naprosto suveréně zastoupil. Reds tak vedli po 1. poločase 2:0.
Zdálo se, že Reds opravdu dokáží vyhrát i po prohře v prvním zápase,ale opak byl pravdou.
V 51. minutě dal Drogba gól po velké chybě Reiny. pár minut na to se trefil parádně Alex a bylo srovnáno. Teď už museli Reds vstřelil 4 branky. Liverpool začal opět útočit. V 76. minutě dal gól Frank Lampard a Chelsea tak vedla 3:2. Hráči v červeném se ale nevzdávali. K postupu museli dát 3 góly. Tak tedy začli. V 81. minutě se trefil Lucas, jeho střelu tečoval Essien. V 83. minutě se po centru Riery trefil Kuyt. A teď jim chyběl jen jeden gól. Nic nebylo ztraceno! Ba naopak. Ale kde se vzal, tu se vzal, v 89. minutě se trefil Lampard a pohřbil tak šance Liverpoolu. Chelsea posoupila, i když dostala 4 branky. Dokázala taky 4 dát a to bylo rozhodující. Reds se tak museli s Ligou mistrů pro letošní rok rozloučit...:-(