Liverpool FC

24. dubna 2009 v 18:38 Fotky

Liverpool dal opět 4 góly a opět 4 dostal

22. dubna 2009 v 18:01
21. 4. 2009 odehrál Liverpool 33. kolo anglické ligy proti Arsenalu. Liverpool měl výhodu domácího prostředí, ale i tak nedokázal zápas dotlačit k vítěznému konci. I když byli lepší, více útočili, měli více šancí, tak i přes to všechno byl konečný výsledek nerozhodný. Hráč Arsenalu Andrej Aršavin dal Liverpoolu 4 góly. Za Reds dali góly Benayoun (2x), Torres (2x). Liverpoolu se tak už téměř rozplynul sen o titulu.

15. dubna 2009 v 12:34
14.4. se odehrála odveta čtvrtfinále ligy mistrů, kde proti sobě nastoupili Chelsea, na domácí půdě, a Liverpool. Při vyběhnutí na trávník měli Liverpoolští hráči těžkou úlohu. Museli dohnat manko z prvního utkání (1:3). Ale Reds si věřili. Liverpool ale nastoupil do utkání bez zraněného Stevena Gerrarda a Chelsea taktéž postrádala kapitána Johna Terryho, který nemohl hrát kvůli kartovým trestům.
Reds útočili od první minuty. Ve 13. minutě se dostal Torres do šance, ale bohužel přestřelil Čechovu branku. V 19. minutě se kopala standardka, kterou kopal Aurelio. Jeho míč se neskutečně stočil a vpadl do Čechovy sítě. Ve 28. minutě byla odpískaná penalta za faul na Alonso od Ivanoviče. Kdo jiný by se měl postavit k míči, když nehrál Gerrard, než Alonso. Ten kapitána naprosto suveréně zastoupil. Reds tak vedli po 1. poločase 2:0.
Zdálo se, že Reds opravdu dokáží vyhrát i po prohře v prvním zápase,ale opak byl pravdou.
V 51. minutě dal Drogba gól po velké chybě Reiny. pár minut na to se trefil parádně Alex a bylo srovnáno. Teď už museli Reds vstřelil 4 branky. Liverpool začal opět útočit. V 76. minutě dal gól Frank Lampard a Chelsea tak vedla 3:2. Hráči v červeném se ale nevzdávali. K postupu museli dát 3 góly. Tak tedy začli. V 81. minutě se trefil Lucas, jeho střelu tečoval Essien. V 83. minutě se po centru Riery trefil Kuyt. A teď jim chyběl jen jeden gól. Nic nebylo ztraceno! Ba naopak. Ale kde se vzal, tu se vzal, v 89. minutě se trefil Lampard a pohřbil tak šance Liverpoolu. Chelsea posoupila, i když dostala 4 branky. Dokázala taky 4 dát a to bylo rozhodující. Reds se tak museli s Ligou mistrů pro letošní rok rozloučit...:-(

Reds opět nadělili soupeři 4 branky

15. dubna 2009 v 12:13
11.4. odehráli reds 32. kolo anglické Premiere league, kde se utkali s Blackbrunem. Reds měli výhodu domácího prostředí a tak si nejspíš řekli, že udělají svým fanouškům radost. Již v 5. minutě se trefil po Alonsově centru Torres. Jistě si říkáte, proč necentroval Gerrard...? Odpověď je jednoduchá natáhl si sval v noze a proto nehrál. Ve 27. minutě Riera centroval a Kuyt hlavičkoval, ale brankář Blackburnu Robinson skvěle vychytal jeho trefu. Ve 33. minutě sentruje opět Alonso a Torres opět střílí gól, tentokrát hlavou. 1. poločas skončil 2:0. Ve druhém Reds tlačili, byli lepší, napúrotsto přestříleli soupeře, ale góly nepadaly. Až v 83. minutě se trefil parádní střelou z dálky Daniel Agger a zvýšil náskok na 3 branky. V 90. minutě dílo dokonal Ngog a Reds taky vyhráli 4:0.

Gerrard i Kuyt prodloužil smlouvu

9. dubna 2009 v 8:52
Steven Gerrard minulý týden prodloužil smlouvu s Liverpoolem do roku 2013. Anglický záložník měl smlouvu do roku 2011, ale rozhodl se, že chce v Liverpoolu setrvat déle. Gerrard nikdy nehrál za jiný klub. Již od žákovských let zde hraje. Takž doufám, že svou fotbalovou kariéru zakončí rovněž v tomto klubu. Dirk Kuyt, holandský záložník, prodloužil taktéž smlouvu do roku 2013.

Liverpool prohrál s Chelsea 1:3

9. dubna 2009 v 8:28
Ve středu, 8.4. 2009, se odehrálo první čtvrtfinálové ukání Ligy mistrů, kde se střetly dva anglické kluby, Liverpool a Chelsea. První minuty byly pro fanouška Reds velmi příjemné. Liverpool dotíral. V 6. minutě střelil parádní gól Fernando Torres.
Jenže to Chelsea vyburcovala a ta se začla skvěle bránit tím, že začala nepřetržitě útočit. Hned minutu po Torresově gólu měl brovskou šanci Didier Drogba, ale Reina ukázal chladnou hlavu a vyrazil drogbovu střelu. Tlak Chelsea se stupňoval. Ve 39. minutě po rohu dal Ivanovič gól. První poločas končil 1:1.
Druhý poločas nebyla situace jiná. Chelsea tlačila dál. Liverpool už jen bránil. V 60. minutě naletěl Terry do Reiny. Za to dostal žlutou kartu a tak nebude moct další zápas hrát. Ale ani tohle nenarušilo tlak Chelsea. V 62. minutě po dalším rohu opět hlavičkoval Ivanovič a trefil se již tak po druhé. V 67. minutě vše dovršil gólem Didier Drogba.
Liverpool začal opět útočit, ale marně. V očích hráčů Reds šla vidět naprostá beznaděj. Liverpoolu se tak pomalu rozplývá sen o semifinále. Zápas tak skončil 1:3 pro Chelsea, která bude mít v odvetě výhodu domácího prostředí.