Liverpool porazil v odvetě ligy mistrů Real Madrid 4:0 a postoupil tak hladce do čtvrtfinále

11. března 2009 v 8:33
10. 3. 2009 se odehrál zápas osmifinále, kde proti sobě narazili FC Liverpool a Real Madrid. Byla to odveta, kde se snažil Real smazat manko, když prohráli doma 1:0.
Chuť Reds do zápasu byla znát od prvních minut. Již ve 4. minutě měl obrovskou příležitost na střelení branky Fernando Torres, ale Casillaas předvedl vynikající zákrok a nohou vypíchl téměř jistý gól. Půl minuty na to se dostal k Mascheranovi odražený míč a jeho střela mířila přímo pod břevno, ale skvělý Casillas opět míč vypíchl. Liverpool měl prostě clý zápas navrch! V 16. minutě přihrál Kuyt Torresovi a ten vstřelil branku.
O tom, že měli Reds navrch svědčí i to, že ve 22. minutě prověřil Casillase Škrtěl. 24. minuta střílel Gerrard, ale Casillas byl opět bezchybný a dokonale vypíchl. Ve 26. minutě dostal Gerrard žlutou kartu, ale ta byla naprosto zasloužená, dostal ji po skluzu na Ramose. Ve 27. minutě Heinze odehrál míč v šestnástce ramenem a byla odpískaná penalta, ketrou šel kopat Gerrard. Ten ani na minutku nezaváhal a míč šel suveréně do branky Casillase.
V 1. poločase neměl Real téměř žádnou střelu atk se pokusil ve 38. minutě Raul o zakončení, lae bylo pouze do nachystané náruče Reiny. Ve 43. minutě dostal Mascherano žlutou kartu a tak si další zápas LM nezahraje. 1. poločas tak skončil 2:0 pro hráče v červeném!
Ve druhém poločase Reds zvolnili a chtěli si jen udržet výhru. Ale nezaháleli. Ve 47. minutě po centru Babela dal Gerrard gól. V 52. minutě zasadil Gerrad opět jednu ze svých jedovatých střel, ale Casillas ji opět vyrazil! V 60. minutě začal Benitez střídat, protože chtěl již šetřit hráče na víkendové střetnutí s Manchesterem Utd. a tak si šel sednout Alonso a místo něj šel na hřiště Lucas. V 73. minutě vystřídal Gerrarda za mladičkého Jaye Spearinga. V 81. minutě měl Torres opět tlačil, ale Casillas opět vyrazil. V 83. minutě Torrese vystřídal Dossena, který dostal hned v 85. minutě žlutou kartu a v 88. minutě po přihrávce Mascherana střelil poslední gól Liverpoolu v tomto zápase. Liverpool tak hladce porazil Real 4:0.
Tento zápas byl již 564. zápas Jamieho Carraghera v dresu Liverpoolu a 100. zápas Gerrarda v evropských pohárech. Liverpool byl odpočatý, protože o víkendu nehráli, na programu byl totiž FA Cup, ve kterém Reds už vypadli.