Liverpool porazil i ve druhém duelu Chelsea

2. února 2009 v 7:10
Liverpool hrál 1. 2. 2009 na domácím stadioně zápas 24. kola proti londýnskáé Chelsea. Liverpool měl převahu již od prvních minut. Vytvářeli si větší tlak než Blues, ale pořád se jim nedařilo míč zakopnout do branky, kterou strážil Petr Čech. I přes liverpoolský tlak končil poločas nerozhodně 0:0. Ale 2. poločas byl ještě zajímavější. V 59. minutě dostal Frank Lampard červenou kartu po faulu na Xabiho Alonsa. Od té doby se musela Chelsea bránit, seč jí síly stačily. Liverpool stále stupňoval svůj tlak, ale pořád se jim nedařilo střelit branku. V 68. minutě Reds natrefili pouze břevno. 73. minuta zkoušel pálit z dálky Torres, ale marně. O minutu později vystřídal Benitez Rieru a místo něj šel na hřiště Benayoun. Jeho přítomnost na hřišti se hned projevila. Pak přišly další střely: 76. minuta Alonso, 79. Torres, 80. Benayoun, 83. Benayoun, 85. Babel, ale všechny tyto střely byly marné. V 89.minutě se ale Trefil konečně do brány Fernando Torres, který si po dlouhé době připsal gól na stadioně The Reds. Liverpool ovšem nezmenšil svůj tlak. Ba naopak. V 90. minutě vyzkoušel Gerrard Čecha parádní střelou z dálky, ale Čech ji vyrazil. V 94. minutě přidal Torres pojišťovací gól a Liverpool tak vyhrál 2:0 nad Chelsea a vyhrál tak v letošním ročníku Premiere League obě utkání, což může být rozhodující v konečném součtu. Ale převahu Liverpoolu neukazovalo jen skóre, ale i statistiky zápasu. Držení míče bylo 70% - 30%. Na rohy to bylo 20 - 1.