I bez Gerrarda Liverpool vyhrál na půdě Realu Madrid v osmifinále LM

26. února 2009 v 7:10
25.2.2009 se hrál zápas osmého kola ligy mistrů, kde proti sobě nastoupili Real Madrid a Liverpool. Real hrál na domácí půdě, takže měl jistou výhodu. Ale Liverpool ani tohle nezaskočilo. Tradiční sestava Liverpoolu ale byla narušena, protože nehrál od začátku Steven Gerrard pro své svalové problémy. Ale byl na lůavičce náhradníků. Začátek celého zápasu byl pomalý a velmi opatrný. Jako první začal útočit Real, i když dalo by se říct, že spíše jen Arjen Robben. Všechny útoky, které pronikaly do šestnáctky Liverpoolu zařídil a vybojoval on. Pronikal téměř jen on sám a tm pádem Reds vždy jeho breaky zachytili. Asi po 20 minutách se začali Reds probouzet a bylo to hned znát. Ve 21. minutě dostal Torres míč od Kuyta, ale špatně zamířil a branku Cassilase minul. Ve 22. minutě měl další příležitost, ale tu taktéž neproměnil. O další minutu později se Yossi Benayoun vrhal sám na Cassilase, ale ten zareagoval včasně, vyběhl z brány a jeho útok tak nebyl úpěšný. Robben se pak nejspíš rozhodl, že pokud nedá gól on, tak se k tomu jeho spoluhráči nebudou mít, at tak zase pronikal sám k bráně, ale marně. V 30. minutě vstřelil Real Branku po rohu, ale byl v ofsidu, tak se branka nepočítala. Poté se hra začala přeévat. Střela na jednu bránu a hned nadruhou. Ale nebylo jich moc. První poločas skončil 0:0. Ve druhém poločase se útočení obou klubů nezměnilo. Jednou to byli Reds, kdo víc tlačili, pak zase Real. V 82. minutě se po centru Aurelia trefil hlavou do sítě Cassilase Yosii Benayoun. Liverpool pak začal takticky zdržovat hru. V 84. minutě dostal Riera žlutou kartu, což byla už jeho třetí žlutá karta a tak si v odvetě nezahraje. V 88. minutě přišel na hřiště Steven Gerrard. Liverpool vyhrál 1:0 na Realem Madrid. Sice je čeká ještě odveta na půě Liverpoolu, ale Reds udělali vše, co mohli venku udělat a tohle by mohlo přinést čtvrtfinále Ligy mistrů. Fotbal je ale velmi ošemetná hra a tak budem doufat, že vyhrají!
I bez Gerrarda a Torrese umí vstřelit Liverpool branku! A to je dobře! Jen tak dál!!!