Únor 2009

Odejde Benitez z Liverpoolu?

26. února 2009 v 7:12
V Anglii jsou vedeny spekulace o odchodu kouče Beniteze. Benitez má prý spory s vedením klubu a měl by tam zůstat jen do dalšího ligového kola. Ale nic není zatím jisté. Po vyhraném zápase na půdě Realu se může vše změnit. Jistě by mnoho fanoušků mrzel odchod Beniteze. Mě teda určitě! Tak uvidíme, co bude dál...

I bez Gerrarda Liverpool vyhrál na půdě Realu Madrid v osmifinále LM

26. února 2009 v 7:10
25.2.2009 se hrál zápas osmého kola ligy mistrů, kde proti sobě nastoupili Real Madrid a Liverpool. Real hrál na domácí půdě, takže měl jistou výhodu. Ale Liverpool ani tohle nezaskočilo. Tradiční sestava Liverpoolu ale byla narušena, protože nehrál od začátku Steven Gerrard pro své svalové problémy. Ale byl na lůavičce náhradníků. Začátek celého zápasu byl pomalý a velmi opatrný. Jako první začal útočit Real, i když dalo by se říct, že spíše jen Arjen Robben. Všechny útoky, které pronikaly do šestnáctky Liverpoolu zařídil a vybojoval on. Pronikal téměř jen on sám a tm pádem Reds vždy jeho breaky zachytili. Asi po 20 minutách se začali Reds probouzet a bylo to hned znát. Ve 21. minutě dostal Torres míč od Kuyta, ale špatně zamířil a branku Cassilase minul. Ve 22. minutě měl další příležitost, ale tu taktéž neproměnil. O další minutu později se Yossi Benayoun vrhal sám na Cassilase, ale ten zareagoval včasně, vyběhl z brány a jeho útok tak nebyl úpěšný. Robben se pak nejspíš rozhodl, že pokud nedá gól on, tak se k tomu jeho spoluhráči nebudou mít, at tak zase pronikal sám k bráně, ale marně. V 30. minutě vstřelil Real Branku po rohu, ale byl v ofsidu, tak se branka nepočítala. Poté se hra začala přeévat. Střela na jednu bránu a hned nadruhou. Ale nebylo jich moc. První poločas skončil 0:0. Ve druhém poločase se útočení obou klubů nezměnilo. Jednou to byli Reds, kdo víc tlačili, pak zase Real. V 82. minutě se po centru Aurelia trefil hlavou do sítě Cassilase Yosii Benayoun. Liverpool pak začal takticky zdržovat hru. V 84. minutě dostal Riera žlutou kartu, což byla už jeho třetí žlutá karta a tak si v odvetě nezahraje. V 88. minutě přišel na hřiště Steven Gerrard. Liverpool vyhrál 1:0 na Realem Madrid. Sice je čeká ještě odveta na půě Liverpoolu, ale Reds udělali vše, co mohli venku udělat a tohle by mohlo přinést čtvrtfinále Ligy mistrů. Fotbal je ale velmi ošemetná hra a tak budem doufat, že vyhrají!
I bez Gerrarda a Torrese umí vstřelit Liverpool branku! A to je dobře! Jen tak dál!!!

Liverpool otočil zápas s 2:1 na 2:3

10. února 2009 v 7:44
7. 2. 2009 se hrálo 25. kolo anglické Premiere league, kde se uktal Liverpool s Porthsmouthem, který hrál na domácí půdě. Na začátku zápasu byl samozřejmě favorizován Liverpool, ale jeho výhra nebyla moc snadná. V první půli měly oba týmy šance,ale i tak skončil 1. poločas bezbrankově. Po poločase byl Porthsmouth jak na koni. Dal asi v 55. minutě gól. Liverpool tak musel dotahovat. Jejich tempo zachytil a do brány Porthsmouthu se trefil Aurelio poté, co Crouch zahrál nesmyslnou malou domů. POté domácí opět zvýšili svůj náskok a už se zdálo, že to Reds nemůžou odvrátit. LA estalo se 6 minut před koncem základní hrací doby se k míči dostal Kuyt a parádní střelou z úhlu zakočil tak, že balón proletěl nad brankářovým ramenem kolem levé tyče. To už se probrali fanoušci a začli hnát Liverpool směrem kupředu. V nastaveném čase se nakonec trefil ještě Torres a tak nakonec Reds porazili Porthsmouth 3:2.

Liverpool porazil i ve druhém duelu Chelsea

2. února 2009 v 7:10
Liverpool hrál 1. 2. 2009 na domácím stadioně zápas 24. kola proti londýnskáé Chelsea. Liverpool měl převahu již od prvních minut. Vytvářeli si větší tlak než Blues, ale pořád se jim nedařilo míč zakopnout do branky, kterou strážil Petr Čech. I přes liverpoolský tlak končil poločas nerozhodně 0:0. Ale 2. poločas byl ještě zajímavější. V 59. minutě dostal Frank Lampard červenou kartu po faulu na Xabiho Alonsa. Od té doby se musela Chelsea bránit, seč jí síly stačily. Liverpool stále stupňoval svůj tlak, ale pořád se jim nedařilo střelit branku. V 68. minutě Reds natrefili pouze břevno. 73. minuta zkoušel pálit z dálky Torres, ale marně. O minutu později vystřídal Benitez Rieru a místo něj šel na hřiště Benayoun. Jeho přítomnost na hřišti se hned projevila. Pak přišly další střely: 76. minuta Alonso, 79. Torres, 80. Benayoun, 83. Benayoun, 85. Babel, ale všechny tyto střely byly marné. V 89.minutě se ale Trefil konečně do brány Fernando Torres, který si po dlouhé době připsal gól na stadioně The Reds. Liverpool ovšem nezmenšil svůj tlak. Ba naopak. V 90. minutě vyzkoušel Gerrard Čecha parádní střelou z dálky, ale Čech ji vyrazil. V 94. minutě přidal Torres pojišťovací gól a Liverpool tak vyhrál 2:0 nad Chelsea a vyhrál tak v letošním ročníku Premiere League obě utkání, což může být rozhodující v konečném součtu. Ale převahu Liverpoolu neukazovalo jen skóre, ale i statistiky zápasu. Držení míče bylo 70% - 30%. Na rohy to bylo 20 - 1.