Leden 2009

Liverpool si komplikuje cestu k titulu

20. ledna 2009 v 19:52
Liverpool si komplikuje cestu k anglickému titulu. Po tom, co remízoval se Stokem 0:0, včera 19. 1., remízoval s Evertonem 1:1. Díky těmto výsledkům s ejiž dostal před Liverpool Manchester United. Tak fanouškům i Liverpoolu nezbývá, než doufat ve zlepšení formy The Reds nebo zaváhání Manchesteru United.

Liverpool ladně prochází FA Cupem

4. ledna 2009 v 18:43
3. 1. 2009 se hrál zápas třetího kola Anglického poháru (FA Cup). Liverpool se utkal s druholigovým klubem Preston, který hrál na své domácí půdě. Coach Benitez šetřil některé hráče, proto do základu nenastoupil Torres, Reina ani již uzdravený Škrtěl. Liverpool měl převahu již od první minuty, což bylo jasné už před zápasem. Jako první se trefil z dálky po parádní přihrávce Gerrarda Riera. Takže od 25. minuty byli Reds v jednogólovém vedení. Poté zahodil mnoho šancí Robbie Keane (nic proti němu, ale v Liverpoolu si zatím moc nezastřílel, skoro vždy šance promarní). V posledních minutě prvního poločasu se zranil Xabi Alonso, který už do druhého poločasu nenastoupil a jen seděl na lavičce s ortézou na noze. Liverpool nijak netlačil, ale měl hru pevně pod kontrolou. Keana vystřídal Torres. Preston udělal v nastavení druhého poločasu chybu a dal tak možnost Liverpoolu skórovat. Steven Gerrard přeběhl sám polovinu hřiště s míčem, kde ho doprovázel Torres a před branou se nepokoušel sobecky skórovat, ale přihrál Torresovi, který jen "dočutl" míč do branky. Liverpool tak vyhrál 2:0 a postoupil do dalšího kola. Jen tak dál!