Finále Ligy mistrů 2004/2005

9. září 2008 v 19:41
Snad nejvíc známý zápas a asi i nejkrásnější zápas Liverpoolu je finále Ligy mistrů, které se hrálo25. 5. 2005 v Istanbulu. Žádný normální člověk si nemohl myslet, že je schopen Liverpool vyhrát, když po 1. poločase prohrávali 3:0. Jen ti nejvěrnějsí a nejvíce optymističtí fanoušci věřili v obrat. A to se taky stalo. Potom, co nastříleli hráči AC Milán (Maldini a 2x Crespo) 3 góly, šli hráči LFC do kabiny přemýšlet, co se to vlastně na hřišti stalo a jak to mohli dopustit. tady vkládám slova Jamieho Carraghera, který se vyjádřil k tomuto poločasu takto: "Mnoho lidí se mě ptalo na co jsem myslel když zazněl hvízd a my jsme museli jíti do šatny.Po prvním poločase plném ponížení když jseme prohrávali 3:0...
Nebylo v mých silách zvednout hlavu a podívat se do očí lidem kteří určitě tímto stavem byli zklamáni.Hlavu jsem měl zkloněnou k zemi myslel jsem jen na to jak jsou mé sny o vítězství v troskách...
V dálce jsem slyšel hymnu You´ll Never Walk Alone...
V kabinách se událo několik střídání a po několika taktickích změnách se šlo opět na hřiště..."
No a poté, co se vrátili hráči na hřiště se udál ten zázrak, v který téměř nikdo nedoufal. Jako správný kapitán dal 1. gól Liverpoolu Steven Gerrard, poté se trefil Vladimír Šmicer a vyrovnávací gól vstřelil Xabi Alonso. Hrálo se pordloužení, které nenechalo klidného snad ani jednouho fanouška. Po prodloužení to bylo stále 3:3. Tak přišli ještě více nervy drásající penalty. Nakonec to ve dopadlo tak, jak si všichni fanoušci LFC přáli. Liverpool Vyhrál a získla už pátý titul ligy mistrů. Ach to bylo krásné!!!