Fernando Torrres

15. září 2008 v 17:22 |  Fernando Torres
Fernando Torres se narodil 20. března roku 1984 ve španělském Madridu jako Fernando Jose Torres Sanz. Má dva sourozence, o 7 staršího bratra jménem Izrael a o 8 let starší sestru Mari Paz.
Tento útočník začal hrát fotbal již v 5 letech. Prošel všemi mládežnickými kluby Atlética Madrid a v 15 letech podepsal s Atléticem první profesionální smlouvu. V roce 2001 se stal mistrem Evropy do 16 let (byl vyhlášen i hráčem turnaje) a v roce 2002 mistrem Evropy do 19 let. Ve svých 19 letech se stal historicky nejmladším kapitánem ve svém klubu a získal tak obdiv celého Španělska.
V té době se o něj začaly zajímat velké kluby jako Manchester United, AC Milán, Real Madrid nebo FC Liverpool a právě tam nakonec v roce 2007 přestoupil, čímž zklamal své fanoušky, kteří dokonce vyhrožovali zapálením stadionu, pokud nebude jeho přestup odvolán (doufejme, že se to nikdy nestane). Liverpool za něj zaplatil rekordně vysokou sumu - přes 1 miliardu Kč a tím se stal vůbec nejdražší posilou klubu všech dob.
V současnosti se Fernandovi daří nejen v Liverpoolu, ale i ve španělské reprezentaci. Na ME 2008 se stal jedním z nejlepších hráčů a to hlavně díky gólu, který dal ve finále a který rozhodl o výhře Španělska (dokonce byl i vyhlášen mužem zápasu).
Na svém těle má 3 tetování. Na vnitří straně pravé paže má číslo 9, což je číslo dresu, který obléká za reprezentaci, v Liverpoolu a v minulosti i za Atlético Madrid. Na levé vnitřní straně má nápis "Fernando" v písmu Tengwar (písmo vytvořené J.R.R. Tolkienem). Poslední tetování má na pravé holeni, je to datum 7. 7. 2001 římskými číslicemi, o kterém se ale bohužel neví, co přesně znamená. Někteří lidé si myslí, že je to datum, kdy měl první schůzku se svou dlouholetou přítelkyní Olallou Miga Rita, někteří si myslí, že je to datum, kdy zemřel jeho děda, ve kterém měl Fernando velikou oporu.
Fernando Torres má díky svému mladistvému vzhledu přezdívku "El niňo" (dítě) a je považován za jednoho z nejlepších fotbalistů současnosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama