Září 2008

Liverpool - Stoke 0:0

21. září 2008 v 15:19
No to byl teda zápas. Včera 20. 9. 2008 hrál Liverpool doma s klubem Stoke. Liverpool začal útočit už od začátku, čemuž nasvědčuje i to, že ve 2. minutě střílel Gerrard standartku a trefil se do brány. Jenže gól nebyl uznán, protože stál Torres v ofsidu. Ale podle mě měl gól platit, i když stál Torres v ofsidu, protože míč netečoval ani nijak zvlášť nezasahoval do hry. No každopádně sudí gól neuznal a tak se Reds snažili dál. Ale mraně. Měli několik šancí, útočili celý zápas, míč byl téměř jen na kopačkách reds, ale to nestačili. Míč prostě nemohli dotlačit do brány. K tomu všemu nevycházelo vůbec nic Torresovi. Nejvíc střel na bránu měl Alonso, ale aani to nepomohlo Liverpoolu k výhře. Bohužel zápas skončil remízou 0:0.

Reds vyhráli 1. zápas nového ročníku LM

18. září 2008 v 16:32
Liverpool vyhrál 16. 9. 2008 první zápas základní skupiny v letošním ročníku Ligy mistrů. Skupina D, která je nazývaná skupinou smrti (Liverpool, Atletico Madrid, Olympique Marseile, PSV Eindhoven), se musí prodrat Liverpool aby postoupili do vyřazovacích bojů. První zápas se jim vydařil, hráli na Půdě Marseile a porazili je doma 1:2. 2. gól dal Liverpool z penalty, kterou proměnil S. Gerrard. Jen tak dál. Všechny zápasy v této skupině budou důležité. Atletico Madrid porazilo PSV 3:0 a tak vede prozatím skupinu, protože mají lepší skóre. Uvidíme, jak dopadnou dlaší zápasy.

Fernando Torrres

15. září 2008 v 17:22 Fernando Torres
Fernando Torres se narodil 20. března roku 1984 ve španělském Madridu jako Fernando Jose Torres Sanz. Má dva sourozence, o 7 staršího bratra jménem Izrael a o 8 let starší sestru Mari Paz.
Tento útočník začal hrát fotbal již v 5 letech. Prošel všemi mládežnickými kluby Atlética Madrid a v 15 letech podepsal s Atléticem první profesionální smlouvu. V roce 2001 se stal mistrem Evropy do 16 let (byl vyhlášen i hráčem turnaje) a v roce 2002 mistrem Evropy do 19 let. Ve svých 19 letech se stal historicky nejmladším kapitánem ve svém klubu a získal tak obdiv celého Španělska.
V té době se o něj začaly zajímat velké kluby jako Manchester United, AC Milán, Real Madrid nebo FC Liverpool a právě tam nakonec v roce 2007 přestoupil, čímž zklamal své fanoušky, kteří dokonce vyhrožovali zapálením stadionu, pokud nebude jeho přestup odvolán (doufejme, že se to nikdy nestane). Liverpool za něj zaplatil rekordně vysokou sumu - přes 1 miliardu Kč a tím se stal vůbec nejdražší posilou klubu všech dob.
V současnosti se Fernandovi daří nejen v Liverpoolu, ale i ve španělské reprezentaci. Na ME 2008 se stal jedním z nejlepších hráčů a to hlavně díky gólu, který dal ve finále a který rozhodl o výhře Španělska (dokonce byl i vyhlášen mužem zápasu).
Na svém těle má 3 tetování. Na vnitří straně pravé paže má číslo 9, což je číslo dresu, který obléká za reprezentaci, v Liverpoolu a v minulosti i za Atlético Madrid. Na levé vnitřní straně má nápis "Fernando" v písmu Tengwar (písmo vytvořené J.R.R. Tolkienem). Poslední tetování má na pravé holeni, je to datum 7. 7. 2001 římskými číslicemi, o kterém se ale bohužel neví, co přesně znamená. Někteří lidé si myslí, že je to datum, kdy měl první schůzku se svou dlouholetou přítelkyní Olallou Miga Rita, někteří si myslí, že je to datum, kdy zemřel jeho děda, ve kterém měl Fernando velikou oporu.
Fernando Torres má díky svému mladistvému vzhledu přezdívku "El niňo" (dítě) a je považován za jednoho z nejlepších fotbalistů současnosti.

José Manuel Reina

15. září 2008 v 17:11 José Manuel Reina
José Manuel Reina se narodil 31. 8. 1982 ve Španělsku.
Pepe je synem slavného brankáře Atletica Madrid Miguela Reiny. Kariéru začal v Barceloně v roce 1997.Přestože byl členem týmu španělských mistrů Evropy do 16 let, nedokázal se nikdy v katalánském klubu natrvalo prosadit. Debutoval sice v roce 2000 proti Celtě Vigo, v brance se však příliš neohřál a v roce 2002 byl poslán na hostování do Villarrealu. O dva roky později se toto hostování změnilo v přestup a Pepe podepsal ve Villarrealu jednoletou smlouvu. Španělský brankář se sice se španělským klubem probojoval do semifinále Ligy mistrů, ale vábení Liverpoolu bylo příliš silné. Reina se tak stěhoval na britské ostrovy, kde potvrdil příslušnost k evropské brankářské špičce.
Trenér Liverpoolu, Rafael Benitez, ukázal angažováním Joseho Reiny nekompromisní povahu. Přistoupil k němu jen několik týdnů poté, co se jiný brankář Jerzy Dudek nesmazatelně zapsal do srdcí fanoušků Liverpoolu výkonem v istanbulském finále Ligy misrů proti AC Milán. Penaltový král Dudek musel na lavičku náhradníků, novou jedničkou byl určen Reina, přitom i on je znám schopností likvidovat pokutové kopy. V sezoně 2004/05 chytil hned sedm z devíti penalt, které proti Villarrealu soupeři kopali. O Reinovy služby se Liverpool do poslední chvíle přetahoval s Arsenalem, ale Benitezovi se nakonec podařilo svého krajana přivést na Anfield Road. A to za sumu rovnající se šesti milionům eur. Přestože Reina nepatří právě k vytáhlým brankářům a v Anglii se kvůli velkému počtu centrů na vzrůst gólmanů dbá, ukázal Reina, že své uzemí kontroluje s naprostým přehledem. I ty nejsložitější zákroky vypadají v jeho podání velmi jednoduše, i když občas se nevyhne chybě, jako například vyloučení za faul na Arjena Robbena v únoru roku 2006. Zase na druhou stranu, každý chybuje.
Do reprezentace byl poprvé pozván v červnu roku 2005 na dvojutkání proti Litvě a Bosně a Hercegovině. Jenže do branky se tehdy ještě nedostal. Přesto ho Rafael Benitez označil za nejlepšího španělského bramkáře, i když v reprezentaci v konkurenci Ikera Casillase jedničkou není. Pozván byl i na MS v Německu, kde si také nezachytal. V jediném zápase proti Saudské Arábii, kdy trenér Luis Aragonés šetřil nejlepší hráče, si zachytal gólman Valencie Santiago Canizares. Prozatím odchytal ve španělské reprezentaci 5 utkání. Je to smůla, v takové konkurenci, ale co se dá dělat.
Tento španělský brankář patří i přes svůj menší výškový handicap k nejlepším gólmanům v Premier League i v celé Evropě.

Jamie Carragher

15. září 2008 v 16:58 Jamie Carragher
Jamie Carragher se narodil 28. 1. 1978 v anglickém Merseyside.
Jamie Carragher hraje na postu stopera za tým LIVERPOOL FC. Je odchovancem tohoto klubu. Profesionální kontrakt podepsal v 18 letech. Jeho debut se odehrál 8.ledna 1997. Do základní sestavy se začal prosazovat v roce 1999. Za Liverpool od odehrál již 473 startů ve kterých vsítil 4 goly. Spolu se Stevenem Gerrardem je asi nejdůležitější součástí současného mužstva a taky jeden z nejoblíbenějších hráčů, protože je odchovancem klubu.
Nedávno se vzdal možnosti reprezentovat Anglii, protože dostával málo příležitostí a chtěl se naplno věnovat klubovému fotbalu. Je zástupcem kapitána po Steviem Gerrardovi. S týmem Liverpoolu zvedl nad hlavu už všechny možné trofeje. Je také klubovým rekordmanem v počtu startů v evropských pohárech, když loni překonal dlouholetý rekord Iana Callaghana .
V anketě 100 Players who swhook the Kop - 100 hráčů, kteří otřásli the Kop skončil 7. , čímž také potvrdil že je ve svých 29. letech legendou Liverpoolu i celého anglického fotbalu.

Steven Gerrard

14. září 2008 v 18:34 Steven Gerrard
Steven George Gerrard se narodil 30. 5. 1980 ve Whistonu v Anglii. Steven je anglický fotbalový záložník a kapitán FC Liverpool. Tuto funkci začal používat i od roku 2006 v národním týmu Anglie poté, co opustil Anglickou reprezentaci David Beckham.Nejčastěji nastupuje ve středu pole, ačkoli je schopen hrát téměř kdekoliv. Gerrard je považován za jednoho z nejlepších záložníků současnosti.
Steve vyrostl v Huytonu. Navštěvoval střední katolickou školu v Liverpoolu. Mnoho slavných hráčů Liverpoolu jako Robbie Fowler, Michael Owen a Jamie Carragher, byli ve skutečnosti v dětství fanoušci odvěkého rivala Liverpoolu Evertonu, ale Gerrard už od mládí tíhnul právě k Liverpoolu. Ve svém životopise Gerrard napsal, že jako dítě ale nosil dres Manchesteru United s Bryanem Robsonem.
Gerrard začal s fotbalem v dorosteneckém týmu ve Whistonu, ale v devíti letech, v roce 1989, si jej jako školáka vyhlédli skauti Reds pro své služby. Když byl mezi 14 a 16 rokem moc se mu nedařilo a zahrál si celkem jen dvacet zápasů. A ačkoli trénoval s Liverpoolem nikdy se neprobojoval do školního týmu na střední škole (ani nevěděli, o co přichází). Svou první profesionální smlouvu podepsal v roce 1997 jak jinak než v Liverpoolu. Svůj debut měl o rok později 30. listopadu 1998 proti Blackburnu, kde nastoupil jako náhradník ve druhém poločase za Vegarda Heggema.
První start v poháru UEFA si odbyl v zápse proti Celtě Vigo a navzdory tomu, že Reds prohráli, Gerrard byl za svůj výkon velmi pochválen a kvůli zranění Jamieho Redknappa odehrál Gerrard v sezóně celých 13 zápasů.
V sezóně 1999/2000 vsadil někdejší trenér Gerard Houllier na to, aby Gerrard a Redknapp nastupovali spolu ve středu pole. Sice v prvních šesti zápasech vysedával na lavičce náhradníků zvrat nastal v derby s Evertonem, kdy v 66. minutě vystřídal Robbieho Fowlera a ačkoli v tomto zápase obdržel v 90. minutě svou první červenou kartu za zákrok na Kevina Campbella, začal nastupovat pravidelně v základu. Svůj první gól vstřelil 5. prosince 1999, kdy Liverpool rozdrtil Sheffield Wednesday 4-1. Houllier se rozhodl po odchodu Michaela Owena do Realu Madrid předat kapitánskou funkci právě Gerrardovi, doufal v to, že se mu podaří více inspirovat tým k vítězstvím a že on je tím pravým, kdo je schopen převzít veškerou zodpovědnost. Zranění nohy z 20. září 2004 jej zbrzdilo na dva měsíce, ale vrátil se včas, do zápasu s Olympiakosem Pireus, kde musel Liverpool vyhrát jinak by vypadl z Ligy mistrů. Podařilo se a Liverpool se dostal až do finále, kde narazil na AC Milán. Tento zápas si jistě všichni pamatují, hlavně jeho neuvěřitelný obrat. Tehdy se stal Gerrard druhým nejmladším kapitánem, který dovedl svůj tým k vítězství v LM. Po tomto úspěchu se začalo silně spekulovat o jeho odchodu do některého z bohatších anglických týmů, největší zájem o něj jevila londýnská Chelsea. Gerrard se ale rozhodl zůstat věrný Liverpoolu.
Svůj debut v reprezentaci měl Steven 31. května 2000 v zápase proti Ukrajině, o pár týdnů později se s Anglickým reprezentačním týmem zůčastnil i Eura 2000. Stal se nedílnou součástí reprezentace, hrál i na Euru v Portugalsku v roce 2004 i na mistrovství světa ve fotbale v letech 2002 a 2006.

20.Sunderland362926:6915

Liverpool to dokázal! Porazil Manchester Utd.

14. září 2008 v 9:33
Ano, opravdu se to povedlo. Včera, 13. 9. 2008 se podařilo po dlouhém (sedmiletém) čekání porazit doma Manchester Utd. Je to sice teprve 4. kolo ligy (2008/2009), ale tohle kolo může být v konečném součtu velmi důležité.
Ovšem začátek zápasu nenasvědčoval tomu, že by mohl zrovna v ten den porazit MU. Už v 2. minutě měl hráč Manchesteru, Carlos Tevez, šanci, kterou proměnil. Liverpool to však nechtěl vzdávat a útočil, jak jen mohl. Vypovídá o tom také akce Dirka Kuyta, která přišla 2 minuty po gólu. Jenže Dirk přestřelil a gól nepadl. Další šanci měl Dirk na kopačce ve 12. minutě, avšak téměř vždy skvělý Edwin Van der Saar Kuyta vychytal. Ale to už začal být Manchester nervózní a začal dělat chyby. Ve 26. minutě vyhodil Van der Saar míč, ale hodil ho do spoluhráče Browna a od něj se míč odrazil do brány. Potom měl opět šanci svrhnout výsledek na svou stranu Tevéz, ale ten naštěstí přestřelil Reinovu bránu (mezi námi, Pepe by to stejně chytil:-D). Hráči odcházeli do kabiny s výsledkem 1:1. Ale Liverpool to tak nechtěl nechat. Do druhého poločasu vcházel snad s ještě větším nasazením než do prvního. Tlak The Reds každou minutou stoupal. V 77. minutě se dostal k míči opět Kuyt, když jej vybojoval v pokutovém území. Nesnažil se však, sám bezhlavě zakončit a poslal míč R. Babelovi, který stál úplně osamocený před brankou Van der Saara. Babel se nezmýlil a balón doputoval do Van der Saarovy svatyně. Manchester se snažil alespoň vyrovnat, ale marně. Navíc dohrávali zápas, od 90. minuty, jen v desíti z důvodu vyloučení E. Vidiče.
Liverool se tak drží prozatím na 2. místě tabulky za FC Chelsea, která má stejný počet bodů, jak LFC, ale má lepší skóre. Šanci na titul má, podle mě, letos Liverpool velikou. Jen tak dál!

Sbohem Riise

10. září 2008 v 14:06
Zarmoutil mě smutek! Bohužel musím konstatovat, že odešel jeden z mých nejoblíbenějších hráčů LFC a to John Arne Riise. Odešel v letním přestupovém období do AS Řím. Po dlouhých 7 letech se rozloučil s Liverpoolem. Budeš mi chybět! Byl jsi skvělý obránce a tvé delaké auty, často hozené až do šestnáctky mi budou chybět! No jo, hráči odchází a zase přichází, ale Riise byl skvělý! Tak mu alespoň přeji, aby se měl v novém klubu dobře.

9. září 2008 v 19:41
Snad nejvíc známý zápas a asi i nejkrásnější zápas Liverpoolu je finále Ligy mistrů, které se hrálo25. 5. 2005 v Istanbulu. Žádný normální člověk si nemohl myslet, že je schopen Liverpool vyhrát, když po 1. poločase prohrávali 3:0. Jen ti nejvěrnějsí a nejvíce optymističtí fanoušci věřili v obrat. A to se taky stalo. Potom, co nastříleli hráči AC Milán (Maldini a 2x Crespo) 3 góly, šli hráči LFC do kabiny přemýšlet, co se to vlastně na hřišti stalo a jak to mohli dopustit. tady vkládám slova Jamieho Carraghera, který se vyjádřil k tomuto poločasu takto: "Mnoho lidí se mě ptalo na co jsem myslel když zazněl hvízd a my jsme museli jíti do šatny.Po prvním poločase plném ponížení když jseme prohrávali 3:0...
Nebylo v mých silách zvednout hlavu a podívat se do očí lidem kteří určitě tímto stavem byli zklamáni.Hlavu jsem měl zkloněnou k zemi myslel jsem jen na to jak jsou mé sny o vítězství v troskách...
V dálce jsem slyšel hymnu You´ll Never Walk Alone...
V kabinách se událo několik střídání a po několika taktickích změnách se šlo opět na hřiště..."
No a poté, co se vrátili hráči na hřiště se udál ten zázrak, v který téměř nikdo nedoufal. Jako správný kapitán dal 1. gól Liverpoolu Steven Gerrard, poté se trefil Vladimír Šmicer a vyrovnávací gól vstřelil Xabi Alonso. Hrálo se pordloužení, které nenechalo klidného snad ani jednouho fanouška. Po prodloužení to bylo stále 3:3. Tak přišli ještě více nervy drásající penalty. Nakonec to ve dopadlo tak, jak si všichni fanoušci LFC přáli. Liverpool Vyhrál a získla už pátý titul ligy mistrů. Ach to bylo krásné!!!

9. září 2008 v 19:14 Historie
Liverpool, je to jeden z nejslavnějších světových klubů a největší pýcha anglické fotbalové historie. Tento slavný klub byl založen roku 1892 po té, co se málem Evrton rozpadl jako jediný klub ve městě. Téměř všichni hráči LFC byli zpočátku ze Skotska a jejich první úspěch byla výhra v druhé divizi. První divizi vyhráli poprvé v roce 1901 s tím, že posledních 12 zápasů sezóny byly pro Liverpool vítězných. Ve dvacátých a třicátých letech se klub stal jedním z vůbec nejlepších v zemi a tento trend mu zůstal už navždy.
14. 12. 1959 se zapsalo do historie Liverpoolu zlatým písmem. Přišel nejlepší manažer celé jeho historie Bill Shankly. Proč byl nejlepší? Jednak proto, že z týmu dokázal vybudovat neporazitelný velkoklub a hlavně pro celou Anglii, že si vymohl plnou kontrolu nad týmem, včetně nakupování hráčů. V roce 1962 se dostal tým opět do první divize, aby ji o dva roky vyhráli a v roce 1965 znovu FA CUP. Za Shanklyho se také vůbec poprvé formovali fanoušci na jednom místě stadionu a sice na konci za brankou, řečenou "The Kop". Vztah mezi trenérem a manažerem Shanklym a fanoušky byl neopakovatelný. Téměř po celý zápas byl vyvoláván fanoušky LFC a jeho pozice v klubu byla neotřesitelná.

Proč The Reds

9. září 2008 v 19:05
Proč jsem si vybrala právě FC Liverpool, The reds? Když jsem jim zčala fandit, hrával tam ještě Vladimír Šmicer a Milan Baroš. Jasně i v jiných klubech hráli čeští hráči, ale mě se na LFC líbilo, že nejsou tak mediálně omílání jako třeba Barcelona, Real, Manchester nebo Chelsea. Navíc tam hráli skvělí hráči, ale ne moc známí. Navíc Fanoušci na tribuně The Kop vždycky zaujali. Hymna You´ll never walk alone se mi taky líbila, prostě nebylo nic, co by bylo proti tomu, abych jim nezačala fandit. Teď jsem jejich veliký fanoušek, který si nenechá ujít ani jediný zápas. Někdy je dost složité, najít si čas, ale vždycky to nějak udělám. Jsem fanoušek, řekla bych až fanatický, ale to prostě ke sportu patří. Takže pokud nesdílíte stejný názor jako já, že je Liverpool nejlepší, tak se prosím dále neobtěžujte jakkoli reagovat na mém blogu.